آموزش خیاطی

تکنیک برش نیمه در الگوی بالاتنه برای مواقعی که پارچه کمه!

تکنیک برش نیمه در الگوی بالاتنه

خیاطان عزیزی که دوره های آموزش خیاطی را گذراندند و به خیاطی مشغول هستند. گاهی پیش می آید که فراتر از اصولی که در دوره مثلا نازک دوز زنانه گذراندند نیاز به تکنیک های جدید پیدا می کنند. که یکی از این تکنیک ها همین مقاله است. مثلا گاهی اوقات می خواهیم لباس برش دار بدوزیم. اما پارچه کم است.یا اینکه نمی خواهیم برش تا پایین لباس ادامه پیدا کند. و یا حتی برای مواقعی که طرح پارچه به هم می ریزد. در ادامه مطلب همراه باشید تا به شما بگوییم راه حل چیست…و تکنیک برش نیمه در الگوی بالاتنه را برای شما شرح دهیم.

تکنیک برش نیمه در الگوی بالاتنه

فرض کنیم می خواهیم برش عمودی انجام بدهیم.در الگوی اولیه بالاتنه، وسط سرشانه را به نوک سینه وصل می کنیم. خط کشیده شده از سرشانه را برش می زنیم. این برش تا انتهای ساسون زیر سینه می آید.

نکته:باید لقی برش سرشانه را همانطور که در ویدئو مشخص است بگیرید. تا گودی که بالای سینه دارد برطرف شود.

 

برش نیمه در الگوی بالاتنه

 

همچنین ساسون را نیز خالی می کنیم.همانطور که می دانید وقتی که برش می زنیم فضایی وجود ندارد که بخواهیم دوخت بزنیم. پس باید چه کاری انجام بدهیم؟برای رفع این مشکل یک ساسن از گودی کمر می گیریم.به مقدار 0.5 تا 7 میلی متر با و پایین خط کمر و تا به ابتدای ساسون زیر سینه صفر می کنیم.و روی هم می گذاریم و چسب می زنیم.و مقداری که برای پایین و بالای پهلو کم می آید نصف می کنیم. از بالا و پایین خط را ادامه می دهیم.

سپس حلقه آستین طراحی جدید نیاز دارد. پس خط را دوباره تا نقطه خط جدید طراحی می کنیم. و پایین هم همینطور. در قسمت پایین ، اگر کاغذ را از پایین برش زده ایم کاغذ می چسبانیم. و خط را ادامه می دهیم.پس باید حتما چند سانت تا شده را به شکل گفته شده جبران کنیم. با این روش یک برش نیمه بالاتنه خواهیم داشت.

حتما ویدئو مربوط به این آموزش را یینید. تا کاملا این تکنیک مهم را بیاموزید.همچنین برای مشاهده  آموزش های ویدئویی خیاطی به صفحه مربوطه مراجعه کنید. در این صفحه همه آموزش های مربوط به خیاطی، توسط سرکار خانم باقر زاده مربی مجرب آکادمی و آموزشگاه خیاطی ما ضبط شده است. و برای شما عزیزان بارگذاری شده است.در صورت اینکه سوالی در مورد این مطلب دارید در قسمت دیدگاهها با ما درمیان بگذارید. در اسرع وقت پاسخگو هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =